MITEK INDUSTRIES

Mitek Industries to głównie branża prefabrykowanych konstrukcji z płytkami kolczastymi lecz nie tylko. Grupa obejmuje także kilka innych znaczących przedsiębiorstw m.inn.:

AEGIS METAL FRAMING jest jednym z największych na świecie dostawców systemów wiązarów i paneli z zimnowalcowanych profili stalowych. Są one przeznaczone dla obiektów handlowych, mieszkalnych i użytku publicznego. Najbardziej znanym systemem są profile „Ultra Span” cieszące się dużą popularnością nie tylko w Ameryce lecz również w RPA i w innych krajach afrykańskich,

HARDY FRAMES jest wyspecjalizowanym producentem lekkich cienkościennych profili stalowych dla stężeń i usztywniania paneli ściennych.

HOHMANN and BARNARD jest firmą z 79 letnią tradycją produkującą i dystrybuującą metalowe systemy łączników do ścian murowanych jak również szereg elementów łączących i wzmacniających. Ponadto oferta firmy obejmuje bardzo szeroką gamę artykułów dla budownictwa tradycyjnego (kotwy do murów, wzmocnienia dla betonu, wzmocnienia sejsmiczne, wiązania do ścian itd.)

USP STRUCTURAL CONNECTORS jest częścią Mitek Industries od roku 2011. Jest to drugi pod względem wielkości w Stanach Zjednoczonych producent okuć ciesielskich. Jego oferta obejmuje ponad 3000 artykułów sprzedawanych głównie w USA i Kanadzie. Wśród jego klientów można wymienić amerykańską sieć ponad 1745 supermarketów budowlanych “LOWE’S”. Jest to największy klient grupy Mitek na świecie.

Mitek Industries Polska Sp. z o.o.
ul. Spółdzielcza 10 | 59-220 Legnica
tel. 76-8628988 e-mail: biuro@mitek.pl