FIRMA MITEK

W Polsce i na świecie

Mitek jest wiodącym światowym dostawcą technologii prefabrykacji konstrukcji z litego drewna łączonych płytkami kolczastymi. Nasza firma dostarcza odbiorcom na wszystkich kontynentach zintegrowany system składający się z trzech podstawowych komponentów: łączników, maszyn i oprogramowania. Pomimo tego, że jesteśmy przedsiębiorstwem o globalnym zasięgu różnicujemy swoją ofertę, zakres i metody działania do lokalnych warunków na poszczególnych rynkach.

Centrala Mitek Industries mieści się w USA, gdzie jest największy na świecie rynek zbytu na płytki kolczaste. Drugim niezwykle istotnym dla naszej branży regionem jest Australia i Nowa Zelandia. Ponadto Mitek działa na kontynencie afrykańskim (z zakładami w RPA) oraz w Azji. W Ameryce Południowej posiadamy dynamicznie rozwijający się oddział w Brazylii. Światowa strona Mitek Industries – www.mii.com

Od ponad 40 lat działamy w Europie. Główna siedziba tej części Mitek mieści się w brytyjskim Birmingham. Aktualnie jesteśmy obecni w tych krajach, gdzie konstrukcje dachowe z litego drewna znajdują szerokie zastosowanie tak w budownictwie mieszkaniowym jak i na obiektach o dużych rozpiętościach. Jest to przede wszystkim północna część Europy. Mamy swoje placówki we Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Polsce, Łotwie, Rumunii, Czechach i Rosji. Mitek posiada w Europie 4 zakłady łączników oraz 2 centra programistyczne.

Polski oddział rozpoczął swoją działalność w 2001 roku. Firma ma swoją siedzibę w Legnicy. Stąd prowadzimy dystrybucję płytek kolczastych jak również doradztwo dla licencjobiorców oprogramowania. Programy, jakie dostarczamy naszym klientom odpowiadają polskim normom i są zawsze na bieżąco aktualizowane w miarę zachodzących zmian. W tym zakresie współdziałamy ze szwedzkim centrum programistycznym Mitek – Construction Software Center Europe w Skelleftea (www.csce.se).

Mitek jest w Polsce wyłącznym przedstawicielem największego skandynawskiego dostawcy maszyn i kompletnych linii do produkcji domów szkieletowych – szwedzkiej firmy RANDEK-BAUTECH AB (www.randek.com).

Mitek Industries Polska Sp. z o.o.
ul. Spółdzielcza 10 | 59-220 Legnica
tel. 76-8628988 e-mail: biuro@mitek.pl